KONST / Litografier / Färglitografi 11017177
*
nr 1101 7177
Felix Labisse
(1905-1982), Frankrike
Färglitografi, Félix Labisse (1905-1982), 87/150, Kvinna, motivet: 54x45
Félix Labisse, fransk konstnär född 1905, död 1982.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 april 2017
kl 20:57:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/4 09:15:30
1
100 kr
10/4 16:09:57
2
250 kr
10/4 16:12:53
1
200 kr
10/4 16:12:53
2
250 kr (Budbetjänt)
10/4 16:13:13
1
300 kr
10/4 20:52:03
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi félix labisse grafik kvinna litografi litografier litografiskt blad
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6690 Färglitografi
Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:49
*
Felix Labisse
Félix Labisse, fransk konstnär född 1905, död 1982.
Läs om budbetjänten
nr 1101 7177
Felix Labisse
(1905-1982), Frankrike
Färglitografi, Félix Labisse (1905-1982), 87/150, Kvinna, motivet: 54x45
Félix Labisse, fransk konstnär född 1905, död 1982.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 april 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/4 09:15:30 | 1 | 100 kr |
| 10/4 16:09:57 | 2 | 250 kr |
| 10/4 16:12:53 | 1 | 200 kr |
| 10/4 16:12:53 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 10/4 16:13:13 | 1 | 300 kr |
| 10/4 20:52:03 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi félix labisse grafik kvinna litografi litografier litografiskt blad
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38 -
6690 Färglitografi
Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:49



